Tedavi Yöntemleri


Proloterapi

Proloterapi vücudumuzdaki hasar görmüş olan dokulara ‘’dextroz’’ adı verilen solüsyonun enjeksiyonu ile doku iyileşme ve yenilenme sürecinin başlatılmasıdır. Enjeksiyonlar zedelenmiş, aşınmış, güçleri azalmış tendon, bağ doku ve eklemlere yapılır.

Devamını Oku

Total Diz Protezi

Günümüzde ileri evre diz kireçlenmesi (osteoartrit) cerrahi tedavisinde uygulanan en başarılı yöntemlerden birisidir. Protez denince dizde eklem yapan iki kemiğin çürümüş eklem kıkırdak yüzeylerinin kesilerek çıkarılması ve bu yüzeylerin özel yapıdaki malzeme ile kaplanmasıdır.

Devamını Oku

Total Kalça Protezi

Total kalça protezi yapısı ileri derecede bozulmuş kalça ekleminin her iki yüzeyinin dayanıklı malzemelerle kaplanması işlemidir. Koksartroz (kalça kireçlenmesi ), kalça kırıkları ve eklem yapısı bozulan kalça avasküler nekrozunda kullanılır.

Devamını Oku

Diz Artroskopisi

Diz artroskopisi ortopedi alanında teknolojinin getirdiği en büyük yeniliktir. Hafif ve orta dereceli kireçlenmelerde başarılı sonuçlar alınabilen bir yöntemdir. Diz eklemi küçük deliklerden kamera ve artroskopik aletler geçirilerek menisküs yırtıkları...

Devamını Oku

Artroskopik Ön Çapraz Bağ Tamiri

Ön çapraz bağ diz eklemin stabilize eden en önemli yapılardan birisidir. Femur ve tibia adı verilen iki büyük diz kemiği arasında uzanan bu yapı tibia kemiğinin öne kaymasını ve diz ekleminin dönmesini engeller.

Devamını Oku

Omuz Artroskopisi

Omuz artroskopisi Rotator cuff yırtıkları, omuz sıkışma sendromu ve tekrarlayan çıkıklarda başarı ile kullanılan bir yöntemdir. Omuza açılan küçük deliklerden kamera ve artroskopik aletler geçirilerek...

Devamını Oku